Web
Analytics

Vždy, keď vychádzam z obchodu s nakúpenými darčekmi, rozmýšľam:

“Bude to dosť?”

Na chvíľu ma prepadne pocit, že to, koľko som za darček zaplatila, vyjadruje, ako veľmi mi na tom človeku záleží.

Nestalo sa to už aj vám?

Ale to je úplne zle! Darčeky predsa nekupujeme preto, aby sme si niečo dokazovali. Číslo na cenovke neurčuje, ako veľmi máme niekoho radi.

Dávanie darčekov je o tom, že chceme niekomu urobiť radosť.

Preto nabudúce radšej rozmýšľajme o tom “Čo by mu urobilo radosť?” alebo “Čo by jej vyčarilo úsmev na tvári?”

A možno zistíme, že je to niečo, čo nestojí veľa. Rovnako ako týchto 17 netradičných prekvapení, ktoré sú (takmer) zadarmo, ale radosť urobia obrovskú.

Nech sa páči, inšpirujte sa :)

1. Kniha receptov

Áno, internet je plný receptov od výmyslu sveta. Ale určite viete, že nájsť medzi nimi tie skutočne dobré je umenie. Mladých preto určite poteší kniha (či zošit) s vašimi rokmi odskúšanými receptami (malé plus získate, ak tam budú aj ich obľúbené jedlá od vás a venovanie).

Zdroj: myprintly.com


2. Báseň

Ak ste sa nenarodili s básnickým črevom, nevadí. Na svete existuje veľmi veľa veselých, dojemných, romantických a hocijakých iných básní. Nájdite nejakú, ktorá vystihuje váš vzťah s obdarovaným a iba ju prepíšte vlastnou rukou. Uvidíte, že to stačí na to, aby ste ho potešili či dojali.

3. (Ne)obyčajné listy

Napísať vlastnou rukou list bola niekedy tá najobyčajnejšia vec, dnes to však môže byť jeden z najoriginálnejších a najosobnejších darčekov. Ak si trúfate na vyšší level, napíšte 12 listov a posielajte ich vášmu partnerovi či príbuznému po jednom každý mesiac. Alebo mu ich darujte naraz a na každý napíšte inštrukcie, kedy ho má otvoriť.

Zdroj: www.musely.com


4. Rodinná história

Urobte rozhovor s členmi rodiny. Pýtajte sa ich na najkrajšie spomienky alebo najnapínavejšie zážitky - aký žáner si vyberiete je len na vás. Nakoniec všetky príhody spíšte do knihy alebo z nich urobte krátky “dokumentárny” film. Tento darček bude s pribúdajúcimi rokmi stále zaujímavejší a zaujímavejší!

5. Rodinná vedomostná hra

Možno nie ste veľmi sentimentálny typ alebo hľadáte darček pre dieťa. Namiesto knihy môžete z rodinných historiek vytvoriť vedomostnú hru. Na jednu stranu katičky napíšte otázku, na druhú odpoveď. Nielen že sa spolu pri hre dobre zasmejete, ale sa aj kopu nových vecí dozviete.

6. Knižka “Čo sa mi na tebe páči”

Každého z nás poteší úprimný kompliment od niekoho, koho máme radi. A čo tak rovno celá kniha? Napíšte ju sami alebo nechajte každého člena rodiny napísať jednu krátku vetu. Tak, ako sme to my urobili pre našu babku :)

Knižka, ktorú sme vyrobili pre našu babku


7. Hudobný výber

Fajn, na internete je bazilión playlistov všetkého druhu. Na čo vyrábať ďalší? Pretože bude super-osobný! Zvoľte si tému, napríklad hity z roku, kedy sa oslávenec narodil alebo pesničky, ktoré vám pripomínajú dôležité momenty zo spoločného života. Potom môžete vytvoriť súkromný playlist na Youtube či Spotify. Ale úplne najštýlovejšie je pesničky nahrať na klasickú kazetu (ale najskôr sa uistite, že ju obdarovaný bude mať kde prehrať ;) ).

8. Stará kniha

Varujeme vás: Ako jediný darček na narodeniny vám to asi neprejde. Ale stará kniha, ktorú ste už prečítali a povaľuje sa vám na poličke, môže niekomu urobiť obrovskú radosť. Darujte “len tak” starú detektívku kamoške, ktorá ich zbožňuje rovnako ako vy. Alebo dajte svojej mame knižku citátov, čo vás minule tak povzbudila.

9. Kniha s tajnou skrýšou

Máte starú knihu, ktorá má krásny obal, ale inak je nudná ako učebnica z fyziky? Zlepte strany po obvode lepidlom. Potom z ich stredu vyrežte dieru. A voila, dokonalý darček je na svete. (Vážne. Nepoznáme nikoho, kto by nechcel mať knihu s tajnou skrýšou!)

Zdroj: www..caughtonawhim.com


10. Krížovka alebo osemsmerovka

Takže váš dedko nepustí krížovky z ruky ani pri štedrovečernom stole? A vy mu chcete dať ponožky?? Vyrobte mu radšej krížovky na mieru, aké ešte nelúštil! S výrobou sa môžete potrápiť sami alebo si pomôžte online napríklad týmto generátorom osemsmeroviek.

11. Pexeso

Rodinné pexeso s grimasami. Alebo do darčeku pre partnera zvolíte radšej obrázky romantických miest, ktoré ste spolu navštívili? A čo tak pexeso s fotkami z vášho detstva pre maminu na deň matiek? Naozaj, nech vymyslíte čokoľvek, určite to bude lepšie ako ďalšia bonboniéra.

12. Pohár plný povzbudenia

Kto občas nepotrebuje povzbudiť? Keď práve nie ste na blízku, môžete niekomu drahému darovať aspoň pohár, ktorý ho povzbudí za vás. Na malé papieriky mu napíšte rôzne milé odkazy či citáty, ktoré si bude môcť prečítať, keď to bude potrebovať.

Zdroj: thechicsite.com

13. Kalendár s pripomienkami

Buďme úprimný. Kalendáre s rodinnými fotkami už majú časy najväčšej slávy za sebou. Ale čo tak ich poňať úplne inak? Napríklad vyrobiť plagát s prehľadným kalendárom na celý rok a pri dátumoch vyznačiť narodeniny, pripomienky a výročia, aké si len vymyslíte.

14. Vankúšik na lenivé zimné večery

Zrecyklujte starý sveter a premeňte ho na mäkkučký vankúšik, ktorý zahreje pri srdci. Niekomu tak môžete darovať bytový doplnok, ktorý je nielen štýlový, ale môže mať aj veľkú sentimentálnu hodnotu. A o to predsa ide, nie?

Zdroj: www.tidbits-cami.com

15. Píling na pery

Prírodná kozmetika je in, tak prečo to nevyužiť a nevyrobiť píling na pery takmer zadarmo. Potrebujete len zopár ingrediencií, ktoré určite máte doma - med, cukor, olivový olej. Celé to poriadne premiešajte, zabaľte do pekného obalu a darujte žene, ktorá túži po zvodných a jemných perách. (Takže akejkoľvek.)

16. Príroda do bytu

Ak sa u vás doma rastlinkám darí, podeľte sa o túto radosť s ostatnými. Môžete rozmnožiť jeden zo svojich vzácnych kvetov alebo vypestovať z kôstky napríklad exotické avokádo. Izbová rastlinka je skvelý darček, ak sa chystáte na návštevu, alebo pre niekoho, kto sa práve nasťahoval do nového bývania. A vás nestojí takmer nič.

17. Dizajnový fotorámik s citátom

Inšpirácie nájdete na internete viac než dosť. Stačí len nejaký z vašich obľúbených citátov vytlačiť, zrecyklovať starý fotorámik a dizajnový darček je na svete. Ale ak chcete s týmto darčekom naozaj zabodovať, uistite sa, že sa do bytu obdarovaného skutočne hodí. Prosíme, žiadne gýče!

Zdroj: www.itsalwaysautumn.com

P.S.: Síce nie sú úplne zadarmo, ale veselé prekvapenia za pár eur nájdete aj v našej kolekcii Darčeky do 10€

P.P.S.: Ktorý nápad sa vám páči najviac? Alebo máte ešte nejaké iné tipy na skvelé darčeky zadarmo? Napíšte mi do komentára :)


9 psychologických trikov ako vymyslieť perfektný darček
Čo je na darčekoch najhoršie? No predsa vymyslieť ich! Tu je zopár tajných psychologických trikov, vďaka ktorým budete vždy presne vedieť, čo kúpiť....
Monika Márföldi
Je zodpovedná za naše veselé reklamy na Facebooku, ale aj v reálnom svete. Snaží sa pre vás pripravovať články a e-maily plné super-užitočných tipov.
read more ⟶
Leave a comment
Naša stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať kvalitu našich služieb. Používaním našej stránky súhlasíte s ich používaním.