Web
Analytics

Exkluzívny interiérový kvapalinový teplomer Galileo so 7 sklenenými guličkami, mix farieb.

Sklenený teplomer do interiéru. Na miesto stupnice alebo ručičiek je teplota určená polohou plávajúcich guličiek. Gulička plávajúca v strede teplomera je aktuálna. Guličky s rozlíšením po 2°C.
Sklenené prevedenie teplomera, sklenené guličky, mix farieb číslice v zlatej farbe.

Ideálny exkluzívny darček.

Teplotný rozsah +16°C do +28°C
Farba guličiek mix farieb
Počet guličiek 7
Materiál sklo
Výška cca. 390 mm
Hmotnosť 640 g

Teplomer Galileo pracuje na jednoduchých fyzikálnych zákonoch (Archimedov zákon a teplotná rozťažnosť kvapalín). Teleso, ktoré sa nachádza v kvapaline v rovnovážnom stave - vznáša sa, klesne pri zvýšení teploty nadol, v dôsledku poklesu hustoty kvapaliny. Pri ochladení hustota kvapaliny vzrastie, preto teleso postupne vypláva nahor. Teplotu odčítate s platničky telesa, vznášajúceho sa uprostred valca naplneného kvapalinou. Ak sa v strede valca nevznáša žiadne teleso, leží teplota medzi hodnotou najnižšieho telesa z telies, ktoré sú hore a najvyžšieho telesa z telies, ktoré sú dole. 

Upozornenie: Aby bola zachovaná presnosť merania teploty, umiestnite teplomer tak, aby nebol vystavený pôsobeniu priameho slnečného svetla, alebo iných tepelných zdrojov. POZOR: kvapalina je horľavá. Preto teplomer neotvárajte a nevystavujte otvorenému ohňu. Vytečenú kvapalinu zotrite suchou handrou a miestnosť aj handru dobre vyvetrajte.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Kvapalinový teplomer 10700

  • Výrobca: ADM
  • Kód produktu: ADM10700
  • Dostupnosť: Skladom
  • 32,00€

  • Bez DPH: 26,67€

Naša stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať kvalitu našich služieb. Používaním našej stránky súhlasíte s ich používaním.