Web
Analytics

Listy citlivky obyčajnej sa pohybujú, keď sa ich dotknete.

Táto atraktívna rastlina pochádza z Brazílie. Ako jedna z mála rastlín na planéte je schopná samovoľného pohybu listov. Pôvodne sviežo-zelený a pre bylinožravcov chutne vyzerajúci krík sa v okamihu stane „povädnutý“ a neatraktívny. Pokiaľ nedochádza k ďalšiemu dráždeniu, listy citlivky sa opäť roztvoria. Rastline sa darí na slnečnom a teplom okne pri bohatej zálievke. Kvitne hlavne v lete ružovými kvietkami v guľatých súkvetiach.

Z touto sadou, si môžete citlivku kedykoľvek doma zasadiť. V teplej a vlhkej pôde sa listy citlivky rýchlo ukážu a vy sa ich môžete dotknúť, aby ste videli ich reakciu.

Sada obsahuje terakotový črepník s priemerom 8 cm, kokosovú brigetu s priemerom 6 cm a vrecko semienok citlivky obyčajnej.

Popis pestovania: Kokosovú briketu zalejte 100 ml teplej vody a nechajte napučať. Pôdu vložte do črepníka. Zasejte niekoľko semiačok. Zakryte črepník čistým igelitovým vreckom a uložte na teplé a svetlé miesto. Každý deň odkryte na 5 minút, aby sa zabránilo plesni. Keď sa objavia prvé lístku, zložte vrecko a udržiavajte v miske vodu. Každé 2 dni oroste rastlinu ostrekovačom teplou vodou.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Citlivka obyčajná - Preskúmaj prírodu

  • 6,50€

  • Bez DPH: 5,42€

Naša stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať kvalitu našich služieb. Používaním našej stránky súhlasíte s ich používaním.