Web
Analytics

Nová skúsenosť, vypestovanie mäsožravej rastliny!

Mäsožravé rastliny sú rastliny, ktoré priťahujú a živia sa hmyzom. Ich pestovanie prebieha v črepníku na teplom a vlhkom mieste. Vypestujte si aj vy svoju mäsožravú rastlinu a pozorujte, ako sa správa k muchám a pavúkom.

Saracénia má listy v tvare kornúta. Hmyz priťahuje svojou farbou a sladkou vôňou. Keď sa dostane obeť na okraj kornúta, padá dovnútra, lebo okraj je veľmi klzký. Akonáhle je hmyz vo vnútri, nedokáže už uniknúť kvôli klzkým a strmým stenám kornúta. Saracéna získa z uloveného hmyzu vzácne živiny.

Sada obsahuje terakotový črepník s priemerom 8 cm, kokosovú brigetu s priemerom 6 cm a vrecko s 10 semenami mäsožravej rastliny – Saracény.

Popis pestovania:

 Kokosovú briketu zalejte 100 ml teplej vody a nechajte napučať. Pôdu vložte do črepníka. Zasejte niekoľko semiačok. Zakryte črepník čistým igelitovým vreckom a uložte na svetlé a teplé(20֯ C) miesto. Každý deň odkryte na 5 minút, aby sa zabránilo plesni. Keď sa objavia prvé lístku, zložte vrecko a udržiavajte v miske vodu.

Saracéna rastie a kvitne hlavne na od jari do jesene. V zime odpočíva, tak sa nebojte, na jar opäť ožije, odpočinok je pomáha, aby na jar zosilnela. V prírode má životnosť približne 20 rokov.

Tu si môžete pozrieť ako rastlina obeduje:

https://www.youtube.com/watch?v=ieqSukt8JZ0
 

 

 

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Mäsožravá rastlina - Saracénia - Preskúmaj prírodu

  • 8,20€

  • Bez DPH: 6,83€

Naša stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať kvalitu našich služieb. Používaním našej stránky súhlasíte s ich používaním.