Web
Analytics

Je zaujímavé pozorovať prírodu aj pod zemou!

Sada 2 v 1 na pozorovanie koreňov aj dážďoviek. Ideálny darček pre objavovanie, zábavu a vzdelávanie v prírodných vedách. 6 mesiacov pozorovania: 3-4 mesiace môžete sledovať rast rôznych rastlín a 2 mesiace môžete sledovať život dážďoviek.

Toto plastové terárium vám umožní vykonávať 2 aktivity pri objavovaní prírody:  

- zasejte semená a pozorujte ako rastú korene  mrkvy, arašidov a reďkovky.

- pridajte dážďovky a pozorujte ich života,  tvorbu tunelov a ich reprodukcie.

Obsahuje:

1 plastové transparentné  terárium 30 x 23,5 x 6 xm

1 vrecko materiálu Pucolán - 200 g (pouzzolane)

12 kokosových brikiet s priemerom 6 cm

1 vrecko  - 800 g jemného piesku

3 vrecká semien – mrkva, fazuľa a reďkovka

2 arašidy

POZOROVANIE KOREŇOV:

Korene rastlín majú 3 hlavné funkcie:

  1. Upevňujú rastlinu v pôde
  2. Vyživujú rastlinu z pôdy
  3. Upravujú minerálne látky

Všimnite si, ako majú niektoré rastliny jeden veľký hlboký koreň a niektoré majú sieť tenkých koreňov, aby dosiahli ten istý výsledok.

V tomto teráriu si môžete po niekoľkých dňoch pozorovania uvedomiť dôležitosť koreňov – je to skutočná lekcia o živote priamo doma.

Kokosové brikety zalejte 2-násobným množstvom vody a nechajte napučať. Zatiaľ dno terária naplňte pucolánom (je to prírodná hydraulicky aktívna látka). Na pucolán vložíte pôdu a jemne ju pritláčajte. Ceruzkou urobte v pôde otvory, do ktorých zasejte semiačka. Odložte do tmy. Každé 3 dni môžete terárium vybrať z tmy a sledovať korene. Svoje pozorovania si môžete zapisovať. Keď korene zmeriate, hneď terárium odložte do tmy, aby mohli korene ďalej rásť. Pravidelne terárium polievajte.

DÁŽĎOVKOVÁ FARMA:

Môžete pozorovať, ako dážďovky pracujú priamo vo vašej izbe, vďaka tejto špeciálnej farme dážďoviek. Zistíte koľko práce vykonávajú v podzemí.

Kokosové brikety zalejte 2-násobným množstvom vody a nechajte napučať. Do terária vložte polovicu pôdy a jemne zatlačte. Potom nasypte piesok a opäť jemne zatlačte. Nakoniec vložte zvyšok pôdy. Na vrch vložte suché listy a polejte vodou. Vložte dnu dážďovky, prípadne iné červy. Terárium uložte do tmy kvôli ochrane dážďoviek pred svetlom. Každé 3 dni môžete vivárium vybrať z tmy a sledovať prácu dážďoviek vo svojich tuneloch. Po každej obhliadke musíte vrátiť terárium do tmy.

Napísať recenziu

Poznámka: HTML nie je preložené!
               

Terárium a pozorovateľňa koreňov

  • 29,00€

  • Bez DPH: 24,17€

Naša stránka používa súbory cookies, ktoré nám pomáhajú zlepšovať kvalitu našich služieb. Používaním našej stránky súhlasíte s ich používaním.